Hande Akın

1Hande Akın

Hayallerimiz mucizelerimizdir!

Bir insan…

İletişim & Psikoloji Uzmanı,

Aile Konstelasyonu Kolaylaştırıcısı,

EFT, Regresyon Terapisti

İlham veren konuşmacı ve yazar

1977 İstanbul doğumludur. Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyon-TV-Sinema Bölümü’nde tamamlamıştır. Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans eğitimi almıştır. Üsküdar Üniversitesi’nde, ikinci lisans eğitimi olarak psikoloji 3. sınıf öğrencisidir, (2024)

Üç yıl boyunca Aile Konstelasyonu uzman kolaylaştırıcı eğitimi almıştır. AC onaylı yaşam koçu ve ICF onaylı Jungian Koç’tur. Dialog Anlatım İletişim’den Spikerlik ve Sunuculuk diploması bulunmaktadır.

Hayat amacının akışta kalarak neşeyle ve keyifle insanları desteklemek olduğunu keşfettiğinde otuzlu yaşlarının başında olan Hande Akın, reklamcılık mesleğine 15 yıl hizmet verdikten sonra kurucusu olduğu “Ben Zamanı” markası ile 2010 yılından beri Türkiye’de ve yurt dışında, kurumlara, bireylere eğitim, seminer ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bireylerin kişisel gelişim ve dönüşümünü toplum sağlığı için misyon ve vizyon edinmiştir.

Hande Akın’ın konuşmalarında ve çalışmalarında bireysel gelişim ve toplum sağlığı için bütüne hizmet eden hümanist bir yaklaşım vardır. Kalbe dokunan, duyguları hissettiren, farkındalık yaratan konular üzerine konuşmaya, yazmaya önem verir. İletişim ve psikoloji uzmanı olarak insanı anlamanın ve anlaşılmanın önemini tüm çalışmalarında yansıtır.

Aile Konstelasyonu, Regresyon, EFT (Duygulardan Özgürleşme Tekniği), Meditasyon, Recall Healing, Jungian Coaching araçlarıyla, psikoloji biliminden faydalanarak yaptığı danışmanlık hizmetiyle farkındalık geliştirmenin önemine inandığı için, konuşmalarının sonunda bireylerin kendilerine dair bir keşif ve yaşamlarına dair yeni bir bakış açısı, bir çözümlemeyle ayrılmalarını hedefler. Bireylerin sahip olduğu gücü hatırlamasını ve tam potansiyelini, hayallerini, kısacası kendini gerçekleştirmesini destekler. Kişinin gerçek “BEN”i keşfettikten sonra yaşamında MUTLULUK yaratabileceğine inanır.

Yazmak onun için şifadır. İlk kitabı Kadın Olmak 2014’te, ikinci kitabı Aşk Ol 2017’de yayınlanmıştır. Farkındalık Hikayeleri üçüncü (sesli) kitabıdır. Yeni kitabı Bitirme Gücün Var, Şubat 2024’te kitap severlerle buluştu.

 

Hande Akın - Bitirme gücün var
hande-akin-ask-ol